بهترین آب گرم های دنیا

بهترین آب گرم های دنیا

در اعماق شکاف زمین از بستر آتشفشان ها و ذخایر معدنی می توان زیبا ترین چشمه های آب گرم های دنیا را یافت، آب گرم ها سرشار از عناصر معدنی مانند، آهن و گوگرد حتی ارسنیک هستند.

یکی از خصوصیات بارز آب گرم ها در معالجه مریضی هایی است که به تشخیص دکتر نیاز به آب درمانی دارند. 

آب گرم ها چگونه به وجود می آیند

در نزدیکی مرکز زمین به دلیل وجود سنگ های داغ آتشفشانی  آب هایی که بر اثر ذوب برف ها به داخل زمین می روند با وجود سنگ های آتش فشانی داغی که در زیر زمین وجود دارد به نقطه جوش می رسند و بخار می کنند از آن جایی که بخار فضای بیشتری نسبت به آب نیاز دارد آب زیر زمین را به بالا انتقال می دهد و درنتیجه از قسمتی فوران می کند وچشمه آب گرم به وجود می آید.  

نمونه هایی از بهترین آب گرم ها در جهان

آب گرم ها علاوه بر خاصیت درمانی که دارا هستند جزء یکی از شگفتی ها جهان هستی به حساب می آیند و افراد زیادی برای تماشا آن ها و حتی برای درمان مریضی ها عضلانی و روماتیسمی به مناطقی که این چشمه ها وجود دارند سفر می کنند.

پاموکاله در ترکیه:

پاموکاله 1

چشمه آب گرم پاموکاله دارای مواد معدنی مانند کربنات که باعث ایجاد تراس های سفید می شود است به این چشمه آب گرم به ترکی پاموکله می گویند که به معنی پنبه سفید می باشد.

آب گرم تراورتن در‌کالیفرنیا

در امتداد جاده جک سویر در پارک ایالتی کالیفرنیا مسیری خاکی وجود دارد که به چشمه آب گرم تراورتن می رسد که به عنوان یکی از شاخص ترین آب گرم های جهان شناخته شده است.

چشمه های آب گرم ماموت در آمریکا

ماموت آمریکا 1

چشمه آب گرم ماموت یکی از زیبا ترین چشمه های آب گرم در جهان به حساب می آید و این زیبایی به دلیل وجود سنگ آهک های سفید در اطراف این چشمه و رنگ زرد و اجری آب این چشمه است، چشمه آب گرم ماموت در پارک یلوستون آمریکا واقع شده است.

چشمه آب گرم مایین در اردن

چشمه آب گرم مایین بین مادابا و دریای مرده قرار دارد و آب این چشمه از کوه بازالت تامین می شود جزء یکی از منطقه های بومی و گردشگری می باشد،آب این چشمه حاوی عناصری مانند سدیم، کلسیم، کلرید، رادون، سولفید هیدروژن و دی اکسید کربن که گاهی حرارت آن به بالای ۱۴۵ درجه فارنهایت می رسد.

چشمه آب گرم جزیره دیسپشن

جزیره دسپشن 1

یکی از امن ترین چشمه های آب گرم است که از محبوبت ترین چشمه های آب گرم می باشد که در قطب جنوب قرار گرفته

چشمه آب گرم کاسکاتا دل مولینو در ایتالیا

این چشمه آب گرم که حاوی سولفور می باشد، دمای آب گرم کاسکاتا دل مولینو بالاتر از ۳۷ درجه است.

چشمه آب گرم در ژاپن (دریاچه خون)

دریاچه خون

یکی از خصوصیات بارز این چشمه آب گرم سرخ رنگ بودن آب است همین موضوع سبب شده تا بومیان اسم دریاچه خون را بر روی این چشمه آب گرم گذارند و چون آب رنگ سرخ دارد و بخار هایی که به دلیل حرارت بالا از سطح آب خارج می شود بومیان لقب جهنم را به دریاچه خون می دهند اما لازم به ذکر است که رنگ دریاچه خون به دلیل حضور عنصر آهن در آب است.

چشمه آب گرم، ترمال، سن میگول النده در مکزیک

چشمه آب گرم ترمال که در کشور مکزیک واقع شده است به عنوان یکی از زیباترین و آرامش بخش ترین چشمه های آب گرم به حساب می آید و برای دیدن چشمه آب گرم ترمال باید ابتدا از غاری عبور کنید که خود این غار نیز بسیار دیدنی و شگفت انگیز می باشد.

چشمه آب گرم منشوری در آمریکا

یلو استون

یکی دیگر از چشمه های معروف و بزرگ در آمریکا چشمه منشوری می باشد در در پارک یلوستون قرار دارد درجه حرارت آب چشمه منشوری به ۷۰ درجه سلسیوس می رسد رنگ این چشمه آب گرم در فصول مختلف متفاوت است بر فرض مثال در تابستان به رنگ نارنجی و قرمز است و این تفاوت رنگ به خاطر وجود باکتری هایی درون آب است که رنگ چشمه منشوری را بین قرمز تا سبز متغیر می باشد.

چشمه آب گرم بنف، آلبرتا در کانادا

چشمه آب گرم بنف توسط کارگرانی که قصد ایجاد ریل قطار در این منطقه را داشتند کشف شد این چشمه آب گرم دارای درجه حرارتی بین ۳۶ الی ۴۰ درجه می باشد و جزیکی از دیدنی های کشور کانادا محسوب می شود.

چشمه اب گرم بنولگون، گریندیویک در ایسلند

2719879 868 1

خاصیت جالبی که در چشمه آب گرم بنولگون گریندیویک ایسلند وجود دارد خاصیت پاکسازی پوست می باشد و زمانی که شما از این آب استفاده می کنید پوست شما لطیف و نرم می شود همین موضوع نظر افراد را به این چشمه آب گرم جلب کرده است.

چشمه آب گرم تاکاراگاوا اونسن

چشمه آب گرم تاکاراگاوا اونسن واقع در ژاپن است که یکی از چشمه های آب گرم محبوب از نظر ژاپنی ها و گردشگران می باشد.

چشمه آب گرم آرنال در کاستاریکا

آب موجود در چشمه آب گرم آرنال در کاستاریکا دارای درجه حرارتی بالایی می باشد که این حرارت بین ۲۵ الی ۵۰ درجه دوران دارد این چشمه آب گرم به دلیل زیبایی که دارا است مورد توجه افرادی زیادی قرار گرفته است.

چشمه آب گرم ساتورینا در ایتالیا

این چشمه آب گرم واقع در ساتورنیای در کشور ایتالیا است که دارای آبشارهایی بسیار زیبا و افسانه ای می باشد و مردم شهر ساتورنیای اعتقاد دارن که این چشمه توسط خدا رومی ساترن به وجود آمده است.

چشمه آب گرم باث در انگلستان

چشمه های آب گرم باث واقع در کشور انگلستان است و نام این چشمه آب گرم از روی شهر باث نام گذاری شده است قدمت چشمه آب گرم باث به بیش از ۲۰۰۰ سال پیش باز می گردد و افرادی که به عنوان توریست وارد این شهر می شوند، می توانند از خواص درمانی چشمه آب گرم باث بهرمند شوند.

چشمه آب گرم برهما کوند

چشمه آب گرم برهماکوند واقع درهند است که به گفته بومیان این منطقه آب چشمه برهماکوند خاصیت درمانی دارد و برای محلی های آن جا مقدس است.

چشمه آب گرم تسرونویا در ژاپن

چشمه آب گرم تسرونیا دارای بیش از ۳۵۰ سال قدمت می باشد که در شهر ژاپن واقع شده است و از جمله زیباترین چشمه های آب گرم این کشور محسوب می شود و هر ساله تعداد زیادی توریست برای بازدید و آب درمانی به این چشمه آب گرم می روند.

چشمه آب گرم کالیستوگا در کالیفرنیا

درکشور کالیفرنیا تعداد زیادی چشمه های کوچک آب گرم وجود دارد اما چشمه آب گرم کالیستوگا یکی از زیباترین چشمه های آب گرم در کالیفرنیا است که همواره تعداد زیادی گردشگر و حتی مردم بومی کالیفرنیا برای بازدید به این چشمه آب گرم می روند، چشمه آب گرم کالیستوگا دارای بیش از ۲۰۰ سال قدمت می باشد.