تسکین استرس در جکوزی باز

تسکین استرس در جکوزی باز

دنیای امروز ما پر از مشغله های زیاد و مختلف است که در طول روز همه ما را به نحوی درگیر خود می کند. ممکن است روزی با آن ها مقابله کنیم و یک روز دیگر خودمان را در برابر آن ها ضعیف بدانیم. یکی از راه های مقابله با استرس، وان آب گرم است که می تواند برایتان مفید باشد.

زندگی ما می تواند تحت تأثیر استرس قرار بگیرد و از کیفیت اولیه اش کاسته شود. استرس در افراد مختلف ممکن است اثرات متفاوتی داشته باشد و حتی باعث درد هایی در بدن شود. در این شرایط بهتر است از محیط استرس زا دور شوید و اندکی به استراحت بپردازید. همه ما شنیده ایم که آب گرم برای عضلات و استخوان ها مفید است. زمانی که دچار استرس شده اید نیز می توانید روی کمک آب گرم حساب کنید و از دوستی با آن، کمال لذت را ببرید.

 اگر دیده باشید بسیاری از مردم به دنبال چشمه های آب گرم طبیعی می گردند. شهرهایی در کشور خودمان هم وجود دارد که چشمه های آب گرم طبیعی دارند و روزانه افراد زیادی برای استفاده از آن، بار سفر به این شهرها را می بندند. اما این کار ممکن است به صرف زمان و پول زیادی نیاز داشته باشد. استفاده از وان آب گرم در حیاط خانه و یا در داخل خانه یک روش سریع وقابل دسترس برای رهایی از استرس و اضطراب های روزانه است. این گونه شما دیگر نیاز ندارید برای لذت بردن از آب گرم ساعت ها در ترافیک بمانید و بر استرس خود بیفزایید.

یک نظریه وجود دارد که می گوید بودن در طبیعت و داشتن تعامل با طبیعت باعث می شود انسان احساس خوب و خوشایندی داشته باشد. طبق این نظر سه سطح تعامل با طبیعت وجود دارد:

۱- مشاهده طبیعت به صورت منفعل مانند دیدن تصاویر موجود در کتاب و تلویزیون.

۲- دیدن طبیعت از نزدیک، ورزش کردن در فضای باغ و استفاده از آب گرم در فضای باز.

۳- کار کردن با طبیعت مانند باغبانی و …

این موارد باعث می شود سلامت روانی انسان تا حد زیادی تأمین شود.

 یک شرکت وان آب گرم تحقیقی روی افراد انجام داده و نتیجه استفاده افراد از وان آب گرم را مورد بررسی قرار داده است. در این تحقیق افراد بعد از این تجربه بیان کردند حس لذت بخشی را تجربه کردند و از نظر ذهنی و روحی آرامش خوبی را کسب کردند.

آب گرم به شما آرامش می دهد در نتیجه بر روابط اجتماعی شما تأثیر مثبتی خواهد گذاشت و به بهبود روابط شما با خانواده و دوستانتان کمک می کند. استفاده از وان آب گرم صبح قبل از شروع کار باعث می شود تمرکز ذهنی نسبتا مناسبی به دست آورید و برای یک روز کاری پر مشغله آماده شوید. شب بعد از روز کاری هم استفاده از وان آب گرم باعث می شود خواب آرامی داشته باشید.

 طبق مطالعاتی که انجام شده است دمای بدن انسان حدود دو ساعت قبل از خواب کاهش پیدا می کند. برای این که راحت تر و در زمان کمتری به خواب بروید باید دمای بدنتان را بالا ببرید. استفاده از وان آب گرم یک راه حل عالی برای بالا بردن دمای بدن است.  پس استفاده از وان آب گرم راه حلی آسان و ساده برای رفع استرس و خستگی شماست. اگر روزانه از این راه حل استفاده کنید تأثیر زیاد آن را بر زندگیتان شاهد خواهید بود.

هنگامی که از عوامل مختلف ماساژ به شکل جت در جکوزی در کنار آب گرم استفاده کنید باعث کاهش چشمگیر سطح استرس شما می شود و ذهنتان را آرام و از افکار مزاحم دور می کند. خیلی از افرادی که تجربه استفاده از جکوزی در فضای باز را داشتند اشاره به زیبایی های موجود در طبیعت کردند از جمله آسمان، ستارگان، صدای پرندگان و… این موارد نشان دهنده ی افزایش تمرکز ذهنی این افراد است، و این که آنان زندگی در در زمان حال و فارغ از هر گونه مسئله و دغدغه فکری را حتی برای چند دقیقه تجربه کردند و حس خوشایندی به آن ها داده است.

هیچ چیز ارزش بهم خوردن آرامش شما را ندارد. شما در قبال فشار کاری زیاد و هجوم افکار ناسالم چه چیزی را به دست می آورید؟ ممکن است پول بیشتری به دست بیاورید اما در واقع آن چه که به دست می آورید چیزی جز استرس و اضطراب، بیماری های عصبی و سایر بیماری ها، کاهش روابط خوب با خانواده و دوستان و نارضایتی از زندگی نخواهد بود. در مقابل چیزی که از دست می دهید خیلی ارزش بیشتری نسبت به پول و … دارد و آن آرامش شما است.

بهتر است راه های مبارزه با استرس و اضطراب را بدانید تا راحت تر به جنگ آن ها بروید. در این صورت با داشتن آرامش کافی و ذهنی متمرکز می توانید تصمیمات بهتری برای زندگی خود داشته باشید و این کار، در پیشرفت شما هم اثر مثبتی خواهد گذاشت.

 ما به شما پیشنهاد می کنیم جکوزی در فضای باز را حتما امتحان کنید. بهتر است در طول روز چند دقیقه ای را به خود استراحت دهید مطمئن باشید هیچ اتفاق مهمی در دنیا نخواهد افتاد. وقتی احساس شادی و لذت داشته باشید در واقع به دنبال آن اعتماد به نفس بیشتری در خود احساس خواهید کرد و این در تمام ابعاد زندگی شما موثر خواهد بود.

شما می توانید آپشن و سرگرمی های دیگری در کنار جکوزی داشته باشید مثلا از نور پردازی مناسب استفاده کنید. استفاده از نورهایی به رنگ سبز و آبی و نور های دیگر در این دسته باعث آرامش ذهنتان می شود مخصوصا بعد از یک روز پرمشغله با دیدن نورهای گرم، ذهنتان و روانتان خیلی به این مسئله نیاز دارد. استفاده از یک موسیقی آرام در کنار نور مناسب می تواند به روند نزولی استرس شما کمک کند و شیب آن را تند تر کند.

 بودن در یک جکوزی و یک وان آب گرم می تواند حس بودن در یک رودخانه ی کوهستانی را برای شما تداعی کند. سر و صدای آب باعث آرامش شما شده و شما را به جایی در کنار رودخانه ها خواهد برد.

با وجود این همه مزایایی که از جکوزی در فضای باز گفتیم ممکن است افرادی باشند که بخواهند آرامش خود را از راه های دیگر به دست بیاورند. بعضی از افراد ممکن است رو به سوی سیگار و راه های مختلف کسب آرامش لحظه ای بروند، تا شاید آرامش لازم را کسب کنند. این افراد باید توجه داشته باشند شاید در لحظه ی استفاده از این مواد احساس خوبی داشته باشند اما موقتی است و اثرات منفی زیادی به دنبال دارد به طوری که همان اندک حس خوبی را که در لحظه استفاده به دست آورده اند نابود خواهد کرد. باید به دنبال راه کسب آرامش بدون اثرات منفی و مضر باشند تا آسیب نبینند.

 15 دقیقه استفاده از جکوزی عوارض جانبی به دنبال ندارد. آب گرم با بالا بردن دمای بدن بر گردش خون شما اثر مثبت گذاشته و باعث می شود دردهای عضلانی شما بهبود یابد. اگر هر روز از جکوزی استفاده کنید سخن ما را تأیید خواهید کرد و حتی به دوستانتان هم این راه را پیشنهاد می کنید.