جکوزی آپارتمانی

وان جکوزی لادر مدل L220

وان جکوزی لادر مدل L177

وان جکوزی لادر مدل L770

وان جکوزی لادر مدل L737

وان جکوزی لادر مدل L188

وان جکوزی لادر مدل L212

وان جکوزی لادر مدل L337

وان جکوزی لادر مدل L710

وان جکوزی لادر مدل L727

وان جکوزی لادر مدل L740

وان جکوزی لادر مدل L747

وان جکوزی لادر مدل L750

وان جکوزی لادر مدل L757

وان جکوزی لادر مدل L767

وان جکوزی لادر مدل L210

وان جکوزی لادر مدل L217

وان جکوزی لادر مدل L310

وان جکوزی لادر مدل L317

وان جکوزی لادر مدل L320

وان جکوزی لادر مدل L327

وان جکوزی لادر مدل L330

وان جکوزی لادر مدل L410

وان جکوزی لادر مدل L417

وان جکوزی لادر مدل L717

وان جکوزی لادر مدل L720

وان جکوزی لادر مدل L730

در سال های اخیر استفاده از وان و جکوزی بسیار بیشتر از قبل شده است به طوری که شاید برخی از افراد به دنبال آپارتمان هایی باشند که مجهز به جکوزی باشد. وجود جکوزی در حمام یک مزیت بالایی به حساب می آید و در واقع جزء امکانات لوکس برای آن خانه محسوب می شود. اگر تمایل دارید اطلاعات بیشتری درباره جکوزی آپارتمانی کسب کنید ما را در این مقاله همراهی کنید.

جکوزی آپارتمانی

جکوزی آپارتمانی چه اجزائی دارد؟

جکوزی ها دارای اجزاء و قطعات مختلفی هستند که از آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • موتور یا پمپ اصلی
  • شیرآلات و لوله های هدایت کننده
  • نازل های خروجی، چاهک خروج آب

تجهیزات دیگر وان و جکوزی مانند شاسی وان، پنل های بغل و جلو جکوزی، جت ها، زیر سری، سیستم محافظ جان، پمپ هوا دهی، سیستم کنترل دمای آب، لامپ های هالوژن و …

جکوزی آپارتمانی چه فوایدی دارد؟

آب تنی بعد از یک روز پر از استرس در کنار خستگی های بدنی و … خیلی می تواند مفید باشد. زمانی که جکوزی در واحد آپارتمان شما باشد هر زمان که به آن نیاز داشته باشید در خدمت شما است و برای بهره مندی از فواید آن نیاز نیست به مراکز دارای جکوزی و … بروید. از دیگر فواید آن می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • قرار گرفتن در آب گرم و برخورد آب با فشار به بدن باعث ماساژ عضلات می شود و خستگی و گرفتگی عضلات بدن را از بین می برد.
  • زمانی که بدن درون آب گرم قرار می گیرد، رگ ها و عروق گشاد می شوند و خون رسانی با سرعت بیشتری به اعضای بدن انجام می شود.
  • استرس و اضطراب هایتان را می توانید در جکوزی برای دقایقی فراموش نمایید. به همین دلیل اگر به خاطر دغدغه هایتان نمی توانید به راحتی بخوابید، قبل از خواب از جکوزی استفاده کنید تا اندکی آرام شوید سپس به آرامی خوابتان ببرد.
  • برخی از درد ها و بیماری ها با سرما تشدید می شوند مانند رماتیسم به همین دلیل است که پزشکان قرار گرفتن در جکوزی و آب گرم را به آن ها توصیه می کنند تا مفاصل و استخوان هایشان گرم شده و دردشان از بین برود.

برخی از تفکرات اشتباه درباره جکوزی آپارتمانی

مصرف بی رویه آب

برخی از افراد گمان می کنند که استفاده از جکوزی مصرف آب را بالا می برد در صورتی که چنین چیزی نیست. هر فرد در زمان دوش گرفتن حدود ۱۲۰ تا ۲۰۰ لیتر آب مصرف می کند در صورتی که یک جکوزی را می توان با ۶۰ لیتر آب پر کرد به همین دلیل نه تنها استفاده از جکوزی باعث هدر رفتن آب نمی شود بلکه در مصرف آن نیز صرفه جویی می کند.

زیاد شدن دمای آب

عده ای گمان می کننده که در جکوزی دمای آب بسیار بالا می رود در نتیجه باعث سوختگی پوست بدن می شود در صورتی که چنین اتفاقی نمی افتد زیرا جکوزی ها مجهز به سیستم کنترل دمای آب هستند و با تنظیم آن بر روی درجه دلخواهتان می توانید آن را کنترل نمایید به این صورت که وقتی آب به آن دمای مورد نظر رسید، سیستم گرمایی به صورت خودکار خاموش خواهد شد. در نتیجه از این جهت تهدیدی برای شما وجود نخواهد داشت.

برق گرفتگی

ممکن است برای برخی از افراد این ترس وجود داشته باشد که در جکوزی دچار برق گرفتگی شوند در صورتی که چنین اتفاقی نخواهد افتاد؛ زیرا جکوزی های آپارتمانی امروزی مجهز به سیستم محافظ جان هستند و از شما در برابر این حوادث مراقب می کنند.

در هنگام استفاده از جکوزی آپارتمانی باید به چه نکاتی دقت کنیم؟

اگر جزء آن دسته از افراد هستید که می خواهید در واحد آپارتمان خود جکوزی نصب کنید بهتر است نحوه استفاده از آن را به خوبی بدانید تا در این زمینه به مشکل برنخورید پس به نمات زیر خوب دقت نمایید.

در صورتی که جکوزی شما مجهز به سیستم تصفیه کننده آب نیست، باید آب آن را بعد از هر بار استفاده به طور کامل تخلیه نمایید و آن را خوب تمیز کنید. برای این کار زیر آب را بر خلاف جهت عقربه های ساعت بچرخانید تا آب جکوزی تخلیه شود.

در بعضی از جکوزی ها شیرهای هوایی تعبیه شده اند که میزان ورودی آب و میزان هوای مخلوط با آب را تنظیم می کنند. هر چقدر میزان هوایی که با آب مخلوط می شود بیشتر باشد، آب با شدت بیشتری به بیرون رانده می شود. به همین دلیل اگر می خواهید از حداکثر فشار خروجی آب استفاده کنید، باید شیر هوا را بر روی حداکثر تنظیم نمایید.

همانطور که گفتیم جکوزی ها دارای سنسور ها و المنت هایی هستند که وظیفه گرم کردن آب داخل جکوزی را دارند. در جکوزی هایی که پنل دیجیتالی دارند شما دمای مورد نظرتان را به آن می دهید تا آب به آن درجه برسد. این دما مربوط به آب داخل جکوزی است نه آبی که از شیر خارج شده و به درون آن می ریزد. اگر دمای آب جکوزی بعد از مدتی استفاده کاهش یابد، سنسورها به صورت خودکار دوباره روشن می شوند تا آب را گرم کنند. به همین دلیل بهتر است جکوزی را با آب گرم پر کنید تا در مصرف انرژی صرفه جویی شود.

به صورت مرتب یعنی بعد از هر بار استفاده از جکوزی آن را به خوبی ضدعفونی و تمیز کنید زیرا محیط های مربوط محل های مناسبی برای رشد باکتری ها و قارچ ها هستند و باعث بیماری های عفونی می شوند. برای این کار از مواد غیر فرساینده استفاده نمایید مانند مایع ظرفشویی و با یک پارچه تمیز سطح آن را تمیز کنید. توجه داشته باشید به هیچ عنوان از وایتکس، جوهر نمک، استون، الکل و سایر حلال های مشابه برای ضدعفونی کردن جکوزی استفاده نکنید.

در صورتی که جکوزی در حمام واحد آپارتمانی خودتان است و یا آن که در استخر ساختمانتان به صورت مشترک با سایر خانواده ها مورد استفاده قرار می گیرد، بهتر است قبل از استفاده دوش بگیرید تا در صورت وجود آلودگی بر روی پوستتان، آن ها را به درون آب جکوزی منتقل نکرده و بهداشت و سلامتی سایر افراد نیز حفظ شود. این کار علاوه بر حفظ نظافت و بهداشت شخصی، از آسیب وارد شدن به بدنتان نیز جلوگیری می کند، زیرا اگر به صورت یکباره وارد آب داغ جکوزی شوید بدنتان تحریک شده و آسیب می بیند. پس یک دوش آب گرم قبل از جکوزی بسیار اهمیت دارد.