جکوزی چیست و تفاوت آن با آب گرم؟

جکوزی چیست و تفاوت آن با آب گرم؟

در این مقاله قصد داریم که به تاریخچه جکوزی و ساخت اولیه آن بپردازیم که جکوزی چیست؟ و اولین بار به چه شکلی ساخته شد. جکوزی یک نام خانوادگی ایتالیایی است، یک خانواده بزرگ  ایتالیایی با نام خانوادگی جکوزی که دارای ۷ پسر و ۶ دختربودن در اوایل قرن ۲۰از ایتالیا به کالیفرنیا مهاجرت کردند، بعد از مدتی، یکی از فرزندان برادران دچار (آرتریت روماتوئید) شدیدی شد و کاندید و جکوزی که جوانترین پسر از ۷پسر بود تشخیص داد که ارزش هیدروتراپی در رفع علائم چقدر است وی پمپ قابل حملی را تهیه کرد که می تواند در حمام از آن برای تأمین هیدروتراپی در منزل استفاده کرد و این امر به یک تجارت کوچک تبدیل شد، جکوزی این ایده را ایجاد کرد و یک جت با ۵۰٪ مخلوط آب / هوا ایجاد کرد و برای کمک به معالجه بیماران درد مفاصل ، اقدام به فروش پمپ به بیمارستان ها و مدارس خاص کرد.
عضو سوم خانواده جکوزی ، اساساً با ساخت یک وان با طراحی ویژه که شامل تصفیه آب و گرمایش آب بود ، جکوزی امروزی را اختراع کرد،شرکت جکوزی تبدیل به معروف ترین و اصلی ترین شرکت تولید کننده آبگرم در جهان شد امااین شرکت دیگر رونق سابق راندارد.اگر به جکوزی علاقه‌مند هستید می توانید از صفحه خرید وان جکوزی محصولات ما را ببینید

وان گرم چیست؟

 وان داغ یک وان ایستاده از آب گرم بافیلتر و آب است که برای استراحت و آب درمانی استفاده می شود؛
از ژاپن بود که شوق وان آب داغ مدرن بعد از جنگ جهانی دوم توسعه یافت،ژاپن از تعدادی جزایر آتشفشانی تشکیل شده است ژاپنی ها دارای سابقه طولانی در بهره برداری از چشمه های آتشفشانی برای حمام کردن و برای استراحت هستند،پس از جنگ جهانی دوم ، نیروهای آمریکایی که در ژاپن مستقر شده بودند ، برخی از ایده های حمام کردن را با خود به همراه آوردند.

آب گرم

کلمه آب گرم مخفف کلمه “sanus per aquam”است. با کمال تعجب در سالهای اخیر کمی تجدید حیات وجود داشته است که وان های داغ از نوع بشکه چوبی محبوب تر شده اند این وان ها به صورت سنتی با آتش سوزی چوب گرم می شوند و برخی از شرکت ها هستند که آنها را اجاره می دهند ومی توانید در آرامش از وانهای گرم سنتی استفاده کنیدباید بگویم که این موضوع بسیار جذاب به نظر می رسد اما گمان من این است که همه آنها راحت نیستند و لوکس بودن جنبش آب در حال حرکت و هیدروتراپی وان امروزی را از دست می دهند همچنین وان های چوبی دارای چندین مشکل بودند که یکی از آنها آب تصفیه نشده است. اگر به مطالب آب گرم علاقه دارید میتوانید مقاله فواید سونا را مطالعه کنید

پمپ هیدروتراپی برادران جکوزی با بدنه فایبرگلاس جهش بزرگ بعدی بود ، یک سیستم تصفیه و سیستم گرمایش برقی ترکیب شد تا آنچه در اصل وان داغ امروزی است ایجاد کند. در روزهای اول با مشکلات روبرو شده بود به ویژه پس از تعویض پوسته های فایبرگلاس با آکریلیک،در آن زمان سازندگان می خواستند به طور واضح محصول خود را از وان های داغ چوبی با سبک قدیمی متمایز کنند ، بنابراین  از اصطلاح آبگرم به جای وان داغ استفاده کردند زیرا در مورد اثرات هیدروتراپی توضیح می داد و طبیعت لوکس محصول جدید را به خوبی ضبط می کرد.حتی امروزه بسیاری از تولیدکنندگان اولیه هنوز اصطلاح آبگرم را به کار می برند.

تفاوت بین جکوزی و آبگرم چیست؟

آبگرم دائمی است از چشمه های آب گرم که توسط گرمای درونی زمین و آتشفشان ها گرم میشود نشات میگیرد و درون زمین ساخته شده و اغلب به استخر یا مجتمع متصل است. جکوزی یک نام تجاری مشهور وان های گرم است و خانگی ایست هر شخصی در هر نقطه از کره زمین میتواند داخل خانه خود یک جکوزی داشته واز آن در هر تایمی بهره ببرد و هیچ چیزی جلو داراش نباشد اما آبگرم در بعضی نقاط زمین به صورت طبیعی وجود دارد مثل ابگرم سبلان و ابگرم محلات،در جامعه کنونی و بخاطر تنگ بودن وقت وتایم اگر میخواهیم که فضایی ارامش بخش و راحتی برای خود و خانواده خود ایجاد کرده و همچنین برنامه ریزی دقیق برای تایم روزانه خود داشته باشیم و به اصطلاح با یک تیردو نشون بزنیم یعنی هم برنامه ریزی برتایم روزانه هم بهره بری از ارامش یک جکوزی که تداعی گر آب گرم های طبیعی و سنتی است را به خود هدیه بدهیم .