خرید دور دوشی

دور دوشی مدل : D-110

دور دوشی مدل : D-117

دور دوشی مدل : D-120

دور دوشی مدل : D-127

دور دوش ( کابین دوش)

به دلیل فضای کم خانه های مسکونی در بیشتر خانه ها فضای حمام و دستشویی یکی شده و این موضوع برای خانم هایی که به نظافت و پاکیزگی اهمیت می دهند بسیار آزاردهنده است.

همان طور که گفته شد مشترک بودن فضای حمام و دستشویی از مشکلاتی است که برای خانه هایی با فضای کم به وجود می آید و بسیاری از افراد از این موضوع ناراضی هستند و به دنبال فکر چاره برای جداسازی فضای دستشویی از حمام هستند.

در این مطلب می خواهیم محصولی را معرفی کنیم که به شما نه تنها در امر جداسازی دستشویی از حمام کمک می کند بلکه باعث ایجاد فضایی زیبا در حمام می شود.

کابین دوش چیست

به اتاقک های شیشه ای یا طلقی که در اطراف دوش حمام برای جداسازی فضای دور دوش نصب می شوند کابین دوش یا دور دوشی گفته می شود.

انواع کابین دوش

انواع مختلفی از کابین های دوش در بازار موجود می باشد که از نظر قیمت/ جنس/ امکانات با یکدیگر متفاوت می باشند در این قسمت با انواع کابین های دوش و ویژگی آن ها آشنا خواهید شد.

کابین های دوش از نظر جنس

کابین های دوش از نظر جنس به دو دسته شیشه ای و طلقی تقسیم می شوند که هر کدام از این مدل ها داری ویژگی های خاص خود می باشند.

کابین دوش شیشه ای:

کابین های دوش شیشه ای دارای استحکام بالا می باشند و نشکن هستند در برابر گرما و ضربات محکم مقاوم هستند.

کابین های دوش شیشه ای به دلیل جنس شیشه باعث بزرگ دیده شدن فضا می شوند، زمانی که نور به سطح شیشه می تابد شیشه نور را از سطح خود بازتاب می کند و همین موضوع باعث می شود که فضای حمام بزرگ تر به نظر بیاید.

زیبایی و جلوه ای که کابین های دوش شیشه ای به فضای داخل حمام می دهد نسبت به کابین های دوش طلقی بیشتر است و آن هم به دلیل درخشش شیشه است.

کابین های دوش طلقی:‌

کابین های دوش طلقی به دلیل جنس طلقی که دارند دارای وزن پایین تری نسبت به کابین های شیشه ای هستند بنابراین می توان گفت که حمل و نقل کابین های دوش طلقی راحت تر از کابین های دوش شیشه ای است.

قیمت کابین های دوش طلقی پایین تر از کابین های دوش شیشه است و آن هم به دلیل تفاوت موجود در طلق و شیشه است.

انواع کابین دوش از نظر ساختار

کابین های دوش از نظر ساختار به سه دسته تقسیم می شوند :

-کابین دوش شیشه ای با شیشه ثابت

-کابین دوش شیشه ای با درب ریلی یا کشویی

-کابین دوش درب باز شو(این نوع کابین دوش دارای دربی است که این درب به صورت ۹۰ درجه می چرخد)

انواع کابین دوش از نظر فریم

کابین های دوش از نظر فریم به دو دسته فریم دار و بدون قاب ( فریم لس ) تقسیم می شوند البته بهتر است بدانید که کابین های دوش طلقی فقط به صورت فریم دار ساخته و تولید می شوند.

انواع کابین های دوش از نظر شکل ظاهری

کابین های دوش از نظر شکل ظاهری به ۵ دسته تقسیم می شوند،کابین های دوش صاف، کابین های دوش مربع مستطیلی، کابین های دوش نیمه گرد یا جلوگرد(نیم دایره)، کابین های دوش تمام گرد( ربع دایره)، کابین های دوش زاویه دار (۱۳۵ درجه)

انواع رنگ یراق آلات کابین دوش

یراق آلات در کابین های دوش در ۶ رنگ، مشکی مات/ سفید/زیتونی براق / نقره ای براق(کروم)/ طلایی براق/ نقره ای مات به کار می رود، البته درکابین های دوش طلقی تنها از دو رنگ سفید و نقره ای مات استفاده می شود.

انواع کابین های دوش از نظر تجهیزات

کابین های دوش از نظر تجهیزات به ۳ دسته کابین های دوش ساده/ کابین های دوش پیشرفته /کابین های دوش دست ساز .

کابین های دوش ساده:

کابین های دوش ساده تنها دارای دوش می باشند و تجهیزات و امکانات دیگری ندارند به همین خاطر دارای قیمت پایین تری نسبت به کابین های دوش پیشرفته هستند.

کابین های دوش پیشرفته:

کابین های دوش پیشرفته بر خلاف کابین های دوش ساده دارای تجهیزات و امکاناتی هستند که باعث محبوبیت آن ها شده چرا که با وجود امکاناتی که دارا هستند فضای کمتری را نسبت به کابین های دوش ساده اشغال می کنند همچنین دارای زیبایی بیشتری نسبت به کابین های دوش ساده هستند.

کابین های دوش پیشرفته دارای سیستم جکوزی/ جت های ماساژور/ سونا و … می باشند.

کابین های دوش دست ساز:

کابین های دوش دست سازبا توجه به ابعاد و فضای موجود و با توجه به خواسته و سلیقه ی شما با نصب چند درب یا پانل به دور جکوزی، وان و زیر دوشی ساخته می شوند.

انواع شیشه کابین های دوش از نظر رنگ

رنگ شیشه ای که برای کابین های دوش ها استفاده می شود معمولا در چهار رنگ دودی/ ساده / مشکی و برنزی می باشند که کابین های شیشه ای ساده طرفداران بیشتری دارد.

ابعاد کابین های دوش

کابین های دوش را می توانید در هر ابعاد و اندازه سفارش دهید و بسازید اما کابین های دوش به صورت استاندارد در سایز های:

– ۸۰ در ۸۰ سانتی متر

 – ۹۰ در ۹۰ سانتی متر

-۱۰۰ در ۱۰۰ سانتی متر

-۱۰۰ در ۸۰ سانتی متر

-۱۲۰ در ۸۰ سانتی متر

-۱۲۰ در ۹۰ سانتی متر

البته کابین های دوش دارای ارتفاع نیز هستند که بیشتر کابین های دوش در ارتفاع استاندارد ۲۰۰ سانتی متری ساخته می شوند.

کاربرد های دور دوش یا کابین های دوش

-جداسازی فضای حمام و دستشویی

زمانی که از دور دوش ها در فضای حمام استفاده می شود موجب جدایی فضای حمام از دستشویی می گردد.

– ایجاد فضای ایمن برای کودکان و سالمندان

کابین های دوش از انتقال آب به سایر بخش های حمام جلوگیری می کنند و باعث ایجاد فضای امن برای سالمندان و کودکان می شوند.

-حفظ پاکیزی محیط حمام

انتقال آلودگی در فضا در صورت وجود کابین های دوش به حداقل می رسد.

– جلوگیری از رطوبت دیوار های حمام

زمانی که کابین دوش به دور دوش نصب می شود از انتقال رطوبت و گرما به دیوارها جلوگیری می کند و همین موضوع از ایجاد خرابی دیوار های حمام به دلیل رطوبت پیشگیری می کند.

-ایجاد گرمای مناسب برای دوش گرفتن

در بسیاری از حمام ها به دلیل فضای بزرگ، گرم کردن محیط کاری بس دشوار است اما با وجود کابین های دوش محیط داخلی کابین به سرعت گرم می شود.

-زیبایی فضا حمام

کابین های دوش علاوه بر کاربرد های فراوانی که دارند به دکوراسیون داخلی حمام کمک می کنند و محیط را زیبا تر جلوه می دهند.

– قیمت کابین های دوش

برای تعیین قیمت کابین های دوش باید به عوامل تاثیر گذار بر قیمت دقت نمود این عوامل عبارت اند از:

-طرح و رنگ اجزای تشکیل دهنده کابین دوش

هر کابین دوش دارای فریم و یراق آلاتی می باشد که دارای طرح و رنگ های مختلفی هستند و هر کدام از طرح ها و رنگ ها دارای قیمت مخصوص به خود می باشند.

-ابعاد کابین دوش

یکی دیگر از مواردی که بر قیمت کابین دوش تاثیر گذار است ابعاد کابین دوش می باشد هر چقدر کابین دوش بزرگ تر باشد متراژ شیشه یا طلق به کار رفته در آن بیشتر است و طبیعتا باعث افزایش قیمت می شود.

-تجهیزات جانبی

یکی دیگر از عواملی که بر قیمت کابین های دوش تاثیر می گذارد تجهیزات جانبی است که در ساختار کابین دوش به کار رفته است هر چقدر تجهیزات بیشتر شود قیمت کابین دوش افزایش پیدا می کند.