رنگ کردن استخر

رنگ کردن استخر

دیواره های استخر همواره در برابر رطوبت و نم قرار دارند و باید برای مقاومت دیواره ها فکری شود رنگ کردن استخر یکی از رایج ترین روش ها برای بالا بردن مقاومت دیواره ها در برابر نم و رطوبت است که در واقع رنگ کردن استخر سبب آب بندی دیواره ها می شود، آب بندی استخر در فرهنگ فارسی معین به معنای بستن مسیر آب و یا عایق کردن در برابر نم و رطوب است پس در نتیجه رنگ استخر علاوه بر زیبایی سبب عایق شدن دیواره ها در برابر نم و رطوبت می شود.

همچنین رنگ استخری که دارای خصوصیت ضد جلبک باشد برای استخر بسیار مفید است، چرا که جلبک ها از اکسیژن درون آب تغذیه می کنند و همین امر باعث بو بد و تغییر رنگ آب استخر می شود که در صورت استفاده از رنگ استخری که دارای ضد جلبک است جلبک ها از بین می روند.

درکل رنگ های استخر به گونه ای ساخته شده اند که آسیبی به ساختار آب نمیزند و در واقع باعث آلودگی آب نمی شود.

نکاتی برای رنگ کردن استخر

-یکی از نکاتی که به هنگام رنگ کردن باید به آن توجه داشت این است که قبل از رنگ کردن استخر باید رنگ قبلی استخر و پوسیدگی های موجود در استخر و جلبک هایی که ایجاد شده را ابتدا از بین برد سپس رنگ جدیدی بر استخر زد.

– یکی دیگر از نکات این است که اگر برای اولین بار قرار است بر دیواره های استخر رنگ زده شود باید توجه داشت که سطح دیواره ها مسطح باشد چرا که در این صورت ظاهر زیباتری می گیرد.

– اگر برای بار دوم یا سوم قرار است به رنگ کردن استخر بپردازید بهتر است که رنگ جدیدی که می خواهید از آن استفاده کنید را تست کرده چرا که همه رنگ ها با هم سازگاری ندارند و ممکن است رنگ جدیدی که انتخاب می کنید با رنگ قبلی سازگاری نداشته باشد.

-برای رنگ کردن استخر باید به شرایط آب و هوایی دقت کنیم چرا که بارندگی در حین و یا بعد از رنگ آمیزی استخر کار را خراب می کند و زحمت را دو چندان می کند به همین دلیل برای رنگ آمیز استخر بیشتر در فصل های گرم سال اقدام می کنند که شرایط محیا است برای خشک شدن بهتر رنگ و عاملی برای از بین رفتن رنگ وجود ندارد.

برای رنگ آمیزی استخر باید چه اقداماتی انجام گیرد؟

اولین قدم برای رنگ آمیزی استخر تخلیه آب است و سپس باید صبر کنیم تا استخر کاملا خشک شود و هیچ گونه رطوبتی حتی در آن باقی نماند سپس بعد از خشکی دیواره ها باید لکه های تو خالی موجود بر سطح دیواره ها را رفع و رجوع کرد بعد از تخلیه کردن آب و گرفتن لکه های دیواره استخر، به شست و شو دیواره ها بپردازید تا هر نوع چربی و آلودگی که برسطح دیواره هست از بین برود بعد از آن که شست و شو استخر به پایان رسید آبی که جمع شده را تخلیه کنید و بگذارید داخل استخر کاملا خشک شود بعد از آن که کاملا خشک شد و رطوبت دیواره ها کاملا از بین رفت شروع به رنگ کردن کنید این نکته کاملا ضروری است چرا که رطوبت سبب می شود رنگ به خوبی به سطح دیواره ها نشیند و رنگ آمیزی تمیزی از آب در نیاید.

چرا از رنگ آبی برای استخر استفاده می شود؟

اما چرا از رنگ آبی برای رنگ کردن استخر استفاده می شود اول از همه رنگ آبی دیواره ها موجب می شود که استخر جلوه زیباتری پیدا کند و اما به غیر از زیبایی رنگ آبی باعث می شود که آب روشن تر و تمیز تر به نظر برسد و علاوه بر این به دلیل بازتاب نور از آن سبب روشنایی می شود.

اما با این حال از رنگ های دیگر نیز برای رنگ آمیزی استخر می توان استفاده کرد.