خرید زیر دوشی

زیر دوشی مدل : D-117

زیر دوشی مدل : D-120

زیر دوشی مدل : Z-610

زیر دوشی مدل : Z-617

زیر دوشی مدل : Z-620

زیر دوشی مدل : Z-627

زیر دوشی

به دلیل ازدیاد جمعیت و هزینه های اقتصادی ساخت آپارتمان های کوچکی که دارای حمام و دستشویی مشترک هستند افزایش یافته، زمانی که حمام و دستشویی در یک فضا به صورت مشترک استفاده می شوند آلودگی در محیط بیشتر می شود و این موضوع نگران کننده است،‌اما راه چاره چیست؟

برای جلوگیری از افزایش آلودگی شما می توانید از زیر دوش ها و کابین های دوش برای جداسازی فضای حمام و دستشویی هایی که در یک فضای مشترک قرار دارند استفاده کنید، اما زیر دوش چیست؟

زیر دوش ها به سطح صاف و سفیدی که در زیر کابین دوش قرار می گیرند گفته می شود، زیر دوش ها دارای شیب کمی هستند که باعث هدایت آب به داخل چاه حمام می شوند و از جمع شدن آب در کف حمام جلوگیری می کنند.

انواع زیر دوش حمام

زیر دوش ها دارای تنوع بالایی از طرح،  رنگ ، مدل و ابعاد می باشند که به طور کلی به دو دسته اصلی(زیر دوش های از نظر نصب و زیر دوش ها از نظر جنس )تقسیم می شوند که هر یک از این دسته های اصلی دارای بخش های مختلفی می باشد.

-انواع زیر دوش ها از نظر محل نصب

زیر دوش ها از نظر نصب به ۴ دسته تقسیم می شوند،زیر دوشی ثابت، زیردوشی متحرک، زیر دوشی روکار، زیردوشی توکار که بهتر است برای نصب زیردوشی ها از نصاب های حرفه ای کمک بگیرید چرا که امکان شکستگی در بعضی از زیر دوش ها مانند زیر دوشی های چینی وجود دارد.

  • زیر دوشی ثابت

زیر دوش های چینی و سرامیکی به صورت ثابت نصب می شوند و زمانی که نصب شدند امکان تعویض آن ها وجود ندارد مگر آن که کف حمام را تخریب کنید.

معمولا نصب زیر دوش های ثابت را در زمان نصب کاشی و سرامیک انجام می دهند و در واقع این نوع نصب برای خانه های تازه ساخت انجام می گیرد.

  • زیر دوشی متحرک

زیر دوش های متحرک همان طور که ازاسم شان مشخص است قابلیت جا به جایی و تغییر مکان نصب را دارند و به راحتی می توان آن ها با توجه به دکوراسیون داخلی تغییر داد.

  • زیر دوشی روکار

زیر دوش هایی که به صورت روکار نصب می شوند قابلیت جابه جایی و تعویض را دارند، یعنی شما می توانید با تغییر در دکوراسیون داخلی زیر دوشی را نیز تعویض کنید، اما اگر زیر دوش شما به صورت توکار نصب شود تعویض به راحتی انجام نخواهد گرفت.

نکته:‌ لازم به ذکر است که زیردوش های روکار نصبی مانند زیر دوش های متحرک دارند.

  • زیر دوشی توکار

زمانی که زیردوش ها به صورت توکار نصب می شوند زیر دوش پایین تر از سطح کف حمام قرار می گیرد، نوع نصب زیر دوش های توکار مانند زیر دوش های ثابت است و قابلیت جابه جایی زیر دوش هایی که به صورت توکار نصب می شود غیر ممکن است.

زیر دوش هایی که به صورت توکار نصب می شود دارای عمقی ملایم هستند که از انتقال آب و رطوبت به سایر بخش های حمام جلوگیری می کند.

-انواع زیر دوشی از نظر جنس

زیر دوش های از نظر جنس به ۵ دسته تقسیم می شوند، زیر دوشی های ( فایبر گلاس / لعابی/ طرح سنگ/ پلاستیکی و چینی) که هر کدام دارای ویژگی های خاصی می باشند که انتخاب جنس زیر دوشی بستگی به سلیقه شخص دارد حال در این قسمت مزایا و معایب هر نوع توضیح داده شده است تا بتوانید با استفاده از راهنمایی ها راحت تر زیر دوش مناسبی را برای حمام خود انتخاب کنید.

  • زیر دوشی فایبرگلاس

یکی از محبوب ترین زیر دوشی ها، زیر دوشی هایی با جنس فایبرگلاس می باشد، این نوع زیر دوشی ها از مواد کامپوزیتی و فایبرگلاس ساخته می شوند که بر روی آن ها لایه ای نفوذ ناپذیر کشیده می شود.

زیردوشی های فایبرگلاسی دارای استحکام بالایی هستند و وزن پایینی دارند همچنین بسیار متنوع می باشند.

  • زیر دوشی لعابی

زیر دوش های لعابی از ورقه های فولادی و فلز تولید می شوند که بر روی آن لایه ای از لعاب نفوذ ناپذیر می آید تا فلز دچار زنگ زدگی نشود این لعاب بسیار مستحکم می باشد، اما نداشتن انعطاف از مشکلاتی که در زیر دوش های لعابی وجود دارد.

  • زیر دوشی پلاستیکی

زیر دوش های پلاستیکی نسبت به سایر زیر دوشی ها سبک تر و منعطف تر هستند و از نظر قیمتی دارای قیمت پایین تری می باشند.

زیر دوش های پلاستیکی معمولا به صورت روکار نصب می شوند و می توان آن ها را بعد از مدتی تعویض نمود یا از مکانی به مکانی دیگر منتقل کرد اما در کل این نوع زیر دوشی طرفداری ندارند و از دلایل آن می توان گفت چون درخشش و زیبایی چشم گیری ندارند و نسبت به مدل های دیگر دارای استحکام بالایی نیستند.

  • زیر دوشی طرح سنگی

زیر دوش های طرح سنگ از استحکام بالایی برخوردار هستند این زیر دوش ها از مواد پلیمری و کامپوزیتی تولید می شوند.

زیر دوشی های طرح سنگی بر خلاف سنگ وزن پایینی دارند حتی وزن آن ها از مدل زیر دوشی های چینی کمتر است همچنین زیر دوشی های طرح سنگ نسبت به زیر دوش های چینی  قیمت پایین تری دارند.

از زیردوشی های طرح سنگ بیشتر در حمام هایی استفاده می شود که دارای دکوراسیون داخلی با سبک سنتی می باشد.

  • زیر دوشی چینی

زیر دوش های چینی از یک لایه لعاب محکم و با استقامت تشکیل شده اند، نصب زیر دوشی های چینی بیشتر به صورت توکار یا ثابت انجام می گیرد، زیر دوشی های چینی دارای وزن بالایی می باشند.  در هنگام نصب مراقب زیر دوش های چینی باشید چون امکان شکستگی در آن ها وجود دارد پس بهترین راه برای پیشگیری از بروزچنین مشکلی سپردن نصب به نصاب های حرفه ای و باتجربه است.

 قیمت زیر دوشی های چینی نسبت به زیر دوشی های دیگر بالاتر است و این موضوع به خاطر جنس زیر دوشی های چینی است.

 

کاربرد و مزایای استفاده از زیر دوش ها

 

-جداسازی حمام و دستشویی

زیر دوش ها و دور دوش ها به صورت مکمل باعث جداسازی فضای دور دوش از باقی فضا حمام می شوند به همین دلیل یکی از مهم ترین کاربرد آن ها جداسازی فضای دوردوش از سایر بخش های حمام است

جلوگیری از انتقال آب

زیر دوش ها به دلیل شیب کمی که دارند از انتقال آب به سایر نقاط حمام جلوگیری می کنند، بنابراین خطر زمین خوردن ناگهانی سالمندان و کودکان در حمام به دلیل خیس بودن کف حمام به حداقل می رسد.

-زیبایی در حمام

برای دکوراسیون داخلی حمام ها از زیر دوش ها استفاده می شود، زیر دوش ها زیبایی چشمگیری به حمام می دهند.

-رعایت بهداشت به وسیله زیر دوش ها

زیر دوش ها باعث تفکیک حمام و دسشویی می شود همین امر باعث جلوگیری انتقال آلودگی های موجود در دسشویی به حمام و برعکس جلوگیری از انتقال آلودگی های حمام به دسشویی است.

رنگ زیر دوشی

برای انتخاب رنگ زیر دوشی بهتر است که به دکوراسیون داخلی حمام تان دقت کنید و سپس رنگی را انتخاب کنید که با سرامیک و کاشی هایی که داخل حمام قرار دارد هم خوانی داشته باشد، همچنین به این موضوع نیز توجه داشته باشید که بعضی از رنگ ها دارای لک می شوند پس رنگی را انتخاب کنید که راحت تر تمیز شود، یکی از رنگ هایی که در زیر دوشی ها بیشتر از همه طرفدار دارد رنگ سفید می باشد.

قیمت زیر دوشی ها

قیمت زیر دوشی ها به عوامل مختلفی بستگی دارد که از جمله آن ها می توان به ابعاد زیر دوشی/ جنس زیر دوشی/ رنگ و طرح زیر دوشی اشاره کرد، بعد از آن که جنس و رنگ و طرح و ابعاد مورد نظرتان را در نظر گرفتید حال می توان میزان قیمت را محاسبه نمود.