دور دوش (کابین دوش) چیست و چه فوایدی دارد؟

دور دوش (کابین دوش) چیست و چه فوایدی دارد؟

هر چه که به جلو می رویم رویکرد و نحوه زندگی به آرامی در حال تغییر است حتی می توان گفت که در چندین سال اخیر این تغییرات سریع تر شده و روند تندتری به خود گرفته است.

این تغییرات از خود انسان و نحوه تفکر او گرفته تا وسایل و محصولاتی که از آن استفاده می کند بر فرض مثال در گذشته برای حمام کردن از گرمابه ها و حمام های عمومی استفاده می کردند و هر خانواده به شخصه دارای حمام شخصی نبود اما بعد از مدت ها خانه های تازه سازکه ساخته شد فضایی را در خانه ها ایجاد کردند به عنوان حمام که دیگر نیاز به رفتن به حمام های عمومی نباشد.

تا به امروز که طیف گسترده ای از امکانات مخصوص فضای حمام آمده که در گذشته های دور شاید اصلا به فکرشان هم نمی رسید.

یکی از امکاناتی جدید و به روزی که می توان از آن برای زیباتر کردن فضای حمام استفاده کرد کابین حمام یا دور دوش حمام است، کابین حمام ( دور دوش ) اتاقک شیشه ای است که به آن پارتیشن حمام نیز می گویند که این اتاقک اطراف دوش قرار می گیرد و فضا دوش گرفتن را از محیط حمام جدا می کند.

فواید کابین دوش یا دور دوش چیست ؟

جلوگیری از فرسایش دیواره های حمام

( یکی از فواید بارزی که کابین دوش یا دور دوش دارد جلوگیری از فرسایش دیواره های حمام است، همان طور که بیان شد دور دوش فضای دوش گرفتن را از محیط حمام جدا می کند همان طور که می دانید فضای حمام در معرض رطوبت بالا قرار دارد که حالا اگر فضایی دور دوش قرار گیرد تا نگذارد رطوبت به دیواره های حمام برسد قطعا دیواره ها دیرتر فرسوده می شوند. )

زیبایی چشمگیر

( یکی دیگراز فوایدی که دور دوش یا کابین دور دارا است زیبایی است شما می توانید برای دکوراسیون داخلی حمام خود از این محصول پر فایده و زیبا استفاده کنید. )

کاربردی برای فضای کم

( علاوه بر جلوگیری از فرسوده شدن و رطوبت دیوار های حمام و زیبایی بخشیدن به فضای حمام دور دوش ها یا کابین های دوش در منازلی که دارای فضای کمی هستند استفاده می شود چرا که در بسیاری از این منازل به دلیل فضای کم حمام و دسشویی در یک محل قرار دارد که حال می توان از کابین های دوش یا دور دوش ها برای جدا کردن فضای حمام و دسشویی از هم استفاده کرد. )

شست و شوی آسان

(یکی از ویژگی های مفید و یا به اصطلاح فواید دور دوش ها یا کابین های دوش این است که به راحتی تمیز می شوند)

گرما مناسب  

( از جمله مشکلاتی که خیلی از افراد با حمام خانه خود دارند این است که از نظر آن ها حمام شان به اندازه کافی گرما ندارد، روشی که می توان برای رفع این مشکل پیشنهاد کرد استفاده از کابین دوش یا دور دوش است که در این صورت فضای دوش گرفتن شما محدود تر می شود و دما سریع تر بالا می رود تا شما دیگر به هنگام حمام کردن احساس سرما نکنید.)

جنس دور دوش یا کابین دوش

دور دوش ها یا کابین های دوش همان طور که گفته شد جنس شیشه ای دارند اما لازم به ذکر است که جنس طلقی آن نیز موجود است اما خب مشخص است که شیشه مقاومت بالاتری دارد و طول عمر بیشتری نسبت به طلق دارد و چون دور دوش ها یا کابین های دوش به صورت مداوم و مکرر نیاز به شست و شو دارند خب طبیعی است که شیشه در برابر شوینده ها و شست و شو مکرر مقاومت بیشتری دارد.

نکته : جنس شیشه ای که برای دور دوش یا کابین دوش استفاده می شود نشکن است و به همین دلیل مقاومت بالایی دارد در برابر ضربه و…