فواید سونا و جکوزی

فواید سونا و جکوزی
  • آب گرم یا “هیدرو” درمانی می تواند باعث آرامش ، تسکین درد و بهبود عادات بد خوابی  شود زیرا گرما ، شناور بودن و ماساژ با هم کاری می کنند تا ذهن خود را پاک کنید ، استرس خود را کاهش داده و گرفتگی عضلات را تسکین دهید و  گرما گردش خون را بهبود می بخشد و ماهیچه ها و مفاصل را گرم می کند.   
  • وان های جکوزی تسکین دهنده فشارهای شگفت انگیزهستند و به شما امکان می دهند در آرامش به یک سطح کاملاً جدید برسید. به همین دلیل است که آنها در مراکز آبگرم محبوب اند.اگر نیاز به یک وان و جکوزی متناسب با نیاز خود دارید به صفحه خرید وان جکوزی مراجعه کنید
  • بسیاری از افراد به ۱۵ دلیل برای حمام آبگرم نیاز ندارند،آنها در حال حاضر به تنهایی بسیار لذت بخش هستند و می توانند استرس را تسکین داده و احساس پاک و طراوت را به ما رها کنند. با این وجود دلایل بیشتری برای استفاده از حمام آبگرم وجود دارد و برخی از آنها در واقع بر سلامت شما تأثیر می گذارند.

۱۰  ازخواص آب گرم که میتوان آن را با جکوزی خانگی به خانه هایمان دعوت کرد واز آن بهره برد:      

سلامت قلب و عروق شما را بهبود بخشد                             

طبق گفته بروس بکر ، دکتر م. ، غوطه ور کردن خود در آب به طور کلی تا گردن خود ، یک تمرین قلبی به شما می دهد. دلیل این امر این است که آب فشار بیشتری به بدن شما وارد می کند و باعث افزایش حجم قلب می شود. به عبارت دیگر ، هنگامی که در آب خیس هستید ، قلب شما سخت تر کار می کند و این به سلامت آن کمک می کند.

به شما در خواب کمک کند

آب گرم به افزایش آرامش کمک می کند تا به شما در خواب کمک کند. وقتی شما بدنتان را دریک وان آب گرم قرارمیدهید، گرما دمای بدن شما را بالا می برد و عضلات شما را شل می کند. این باعث رفع خستگی و آرامش شما می شود و می تواند به شما در بهتر خوابیدن کمک کند. با این حال ، شما نباید سعی کنید در حمام آبگرم بخوابید. این یک ایده وحشتناک است

به کاهش درد کمک میکند

همانطور که توضیح دادیم ، آب گرم به طور کلی به آرامش بدن شما کمک می کند. این همچنین می تواند درد و دردهای ناشی از آسیب های ورزشی مانند کشش عضلات یا حتی آرتروز را کاهش دهد. اگر درد داریدآب گرم به شما کمک می کند تااحساس بهتری داشته باشید

به کاهش فشار خون کمک می کند

توماس آلیسون ، محقق کلینیک مایو M.P.H یک مطالعه انجام داد که نشان نشان می دهد نشستن در حمام آبگرم می تواند فشار خون شما را کاهش دهد. این برای کسانی که در معرض بیماری قلبی هستند یا از فشار خون بالا رنج می برند بسیار عالی است. البته اگر از این مشکلات رنج می برید ، باید با پزشک خود مشورت کنید اما تحقیقات دکتر آلیسون نشان داده است که حمام آبگرم باعث افزایش ضربان قلب شما و کاهش فشار خون می شود و این به تقویت واقعیت قبلی (کاهش درد)ما کمک می کند تا بتواند به شما درسلامت قلبی عروقی کمک کند.

ممکن است به دیابت و کاهش وزن کمک کند

یک مطالعه کوچک که انجام شده نشان داده است افرادی که مبتلا به دیابت هستند و به طور مرتب حمام آبگرم مصرف می کنند می توانند قند خون و قند خون خود را کاهش دهد.

استرس را کاهش دهد

تمام این آرامش و گرما فقط به معنای واقعی کلمه برای شما خوب نیست بلکه از نظر تصویری نیز برای شما خوب است. نشستن در آب گرم و احساس مزایا می تواند استرس شما را به شدت کاهش دهد. کاهش استرس می تواند در سلامت روانی و جسمی شما پیشرفت های مثبتی داشته باشد و می تواند احساس بهزیستی عمومی را ارتقا بخشد.

به تمیز کردن بدن کمک کند

  گرما منافذ پوست شما را باز می کند و این می تواند خوب باشد وقتی در یک محیط تمیز مانند حمام آبگرم قرار دارید. با باز کردن منافذ توسط گرما و از بین بردن کثیفی و سموم مختلف پوست توسط آب پوست خود را پاکسازی کنید که نتیجه این امر احساس تازه شدن با پوستی پاکیزه وزیبا است.

به کاهش سردرد کمک کند

بین رگهای خونی گشاد شده ، با گشاد شدن رگ های خونی ، می تواند فشار را در سر شما کاهش دهد و به شما کمک کند تا از سردرد خلاص شوید و در حالی که آرامش عمومی و گرما به روند خود ادامه می دهد. اگر از سردرد رنج می برید ، برخی از حمام های اسپا خوب می توانند به شما در رفع آن کمک کنند

عزت نفس و اعتماد به نفس شما را بهبود میبخشد

وقتی احساس خوبی دارید ، افکار خوبی دارید، از آنجا که حمام آبگرم می تواند احساس خوبی به شما منتقل کند پس میتواند افکار خوب را به ذهن شما دعوت کند هنگامی که به حمام آبگرم وارد می شوید باعث می شود احساس بهتری نسبت به خود داشته باشید و وقتی احساس خوبی داشته باشید ، احساس اطمینان بیشتری خواهید کرد. خیساندن بدن قبل از یک رویداد بزرگ(مثل حمام کردن قبل از رفتن به سرکار) می تواند به شما در آرامش ، اعتماد به نفس بیشتر و کمک به شما در آمادگی ذهنی کند

اضطراب را بهبود میبخشد

بسیاری از افراد برای مقابله با اضطراب یک مشکل دشوار از حمام آب گرم بهره میبرند زیرا حمام آبگرم می تواند به شما کمک کند احساس اضطراب کمتری داشته باشید. البته ، خلاص شدن از شر همه چیز بیش از حمام آبگرم است ، اما کمک می کند.

وان آب گرم (جکوزی) همه این کارهای شگفت انگیز را برای شما انجام میدهد(آرامش ، کاهش استرس و …) و شگفت انگیزاست به امید آرامشی بیشتروعزت نفسی بالاتر و….