زیباترین چشمه های آب گرم دنیا را بشناسید

زیباترین چشمه های آب گرم دنیا را بشناسید

در سراسر دنیا چشمه های آب گرم بسیاری وجود دارد که افراد مختلف در طول سال برای اهداف مختلفی از جمله تفریح، بهره مندی از خواص درمانی آن و … به این مناطق سفر می کنند. علاوه بر این که آب گرم برای تسکین درد های مختلف جسمی و روحی بسیار مفید و موثر است، در اکثر موارد مناظر زیبایی در اطراف این چشمه های آب گرم وجود دارد که لذت آن را چند برابر می کند. در ادامه می خواهیم چند مورد از چشمه های آب گرمی که در سراسر دنیا وجود دارد و دارای مناظر بسیار زیبایی هستند را به شما معرفی نماییم.

آب گرم های آرنال کاستاریکا

آب گرم های آرنال کاستاریکا

فعالیت های آتشفشانی در نزدیکی آتشفشان آرنال باعث شده است چشمه های آب گرم بسیاری در این مناطق ایجاد شود که مناظر بسیار زیبایی نیز دارند. در این استخر های زیبا، دمای طبیعی حدود ۲۵ تا ۵۰ درجه متغیر می باشد. گردشگران زیادی برای پیاده روی، اسب سواری، قایق سواری و استفاده از چشمه های آب گرم به این مناطق از کاستاریکا سفر می کنند.

آب‌گرم Blue Lagoon Geothermal Spa، ایسلند

آب‌گرم Blue Lagoon Geothermal Spa، ایسلند

یکی از مهم ترین و زیباترین مناطق ایسلند، چشمه آب گرم بلو لگون است. مواد معدنی که در این چشمه آب گرم وجود دارد باعث می شود که هر ۴۰ ساعت یکبار آب گرم پاکسازی شود و لطافت خاصی را به پوست بدهد. به همین دلیل سالانه گردشگران زیادی برای دیدن این چشمه آب گرم زیبا به ایسلند سفر می کنند. این منطقه زیبا حدود یک ساعت با پایتخت ایسلند یعنی ریکجاویک فاصله دارد.

پاموکاله، دنیزلی، ترکیه

پاموکاله، دنیزلی، ترکیه

در کشور ترکیه چشمه آب گرمی وجود دارد که به نام پاموکاله معروف است. پاموکاله در زبان ترکی به معنای قصر پنبه ای است که به خوبی بیانگر زیبایی ظاهری این چشمه است. این چشمه آب گرم تراس مانند در جنوب غربی ترکیه در استان دنیزلی واقع شده است و از سنگ آهک تشکیل شده که به خاطر جوشش آب در سالیان زیاد به این شکل درآمده است.

چشمه آب گرم بنف، آلبرتا، کانادا

چشمه آب گرم بنف، آلبرتا، کانادا

در پارک ملی بنف کانادا چشمه های آب گرمی وجود دارد که در سال ۱۸۸۴ توسط کارگران راه سازی که در نزدیکی آن منطقه مشغول کار بودند، کشف شد. در تمامی فصل سال دمای این منطقه حدود ۳۶ تا ۴۱ درجه می باشد. حدود ۴ چشمه آب گرم در پارک ملی بنف وجود دارد که باعث لذت بردن بسیاری از گردشگران می شود.

چشمه های آب گرم ساتورنیا، ایتالیا

چشمه های آب گرم ساتورنیا، ایتالیا

در کشور ایتالیا چشمه های آب گرم زیادی وجود دارد که سرشار از مواد معدنی هستند و برای اهداف درمانی بسیار موثر خواهند بود. یکی از این چشمه های آب گرم که منظره بسیار زیبایی نیز دارد، واقع در شهر ساتورنیا می باشد که زیبایی آن بسیار افسانه ای و شبیه به تاریخچه ای است که مردم آن منطقه بازگو می کنند.

چشمه های آب گرم ماموت، ایالات متحده آمریکا

چشمه های آب گرم ماموت، ایالات متحده آمریکا

دریاچه های ماموت در کالیفرنیا در لبه دهانه یک آتشفشان قدیمی قرار دارد. برخی از این چشمه های آب گرم برای استفاده گردشگران مناسب است اما امکان رفتن به برخی دیگر از چشمه های آب گرم این منطقه وجود ندارد اما به خاطر وجود آتشفشان ها و منافذ گازی موجود در آنجا، مناظر بسیار جذابی ایجاد شده است.

آب گرم هانمر نیوزیلند

پخش زنده شبکه

در جزیره ای در جنوب نیوزیلند شهری به نام هانمر وجود دارد که دارای چشمه های آب گرم طبیعی و بسیار زیبایی است که توسط جنگل سرسبز و کوه های مرتفع احاطه شده اند. استخر های حرارتی Hunmer Springs و آب گرم حدود ۲۲ استخر حرارتی در فضای باز دارند و گردشگران برای دیدن این منطقه باید این مکان را از قبل رزرو نمایند.

مجموعه استخر Grutas Tolantono، مکزیک

مجموعه استخر Grutas Tolantono، مکزیک

رفتن به این چشمه آب گرم زیبا در مکزیک این فرصت را به گردشگران می دهد تا در کنار کوه در چشمه ها استراحت کنند و در کنار آن، از دیدن منظره بسیار زیبا آن و جنگل های انبوه و سرسبز و همچنین آبشار لذت ببرند.

چشمه های آب گرم Kinosaki، ژاپن

چشمه های آب گرم Kinosaki، ژاپن

شهر کینوساکی یک شهر کوهستانی است که دارای هفت حمام عمومی با چشمه آب گرم است و منظره بسیار دیدنی دارد. گرمای این آب ها به خاطر فعالیت های آتشفشانی است. وجود درختان بید در کنار رودخانه، منظره بسیار زیبایی را ایجاد کرده است.

مجموعه آب گرم Peninsula ، استرالیا

مجموعه آب گرم Peninsula ، استرالیا

این مجموعه آب گرم در فاصله ۹۰ کیلومتری از ملبورن قرار دارد و دارای استخرها، حمام های خصوصی پر از آب معدنی با گرمای طبیعی می باشد. اگر به دنبال یک تفریح لوکس هستید می توانید در استرالیا، سری به این منطقه بزنید.

حمام Secechenyi ، بوداپست، مجارستان

حمام Secechenyi ، بوداپست، مجارستان

یکی از بهترین مناطق در بوداپست، این حمام های آب گرم هستند. گردشگران می توانند در استخرهایی که از دو چشمه آب گرم تامین می شوند در فضای بیرون استراحت کرده و از دیدن منظره ی شهر لذت ببرند.

ساحل Hot Water، نیوزیلند

ساحل Hot Water، نیوزیلند

در هنگام جزر و مد دریا در این منطقه، چشمه های آب گرم بر روی ساحل قابل مشاهده خواهند بود. خوبی این چشمه ها این است که گردشگران می توانند چشمه های آب گرم اختصاصی خود را با شن و ماسه بسازند و خانوادگی از آن لذت ببرند.

تسرونویا، ژاپن

تسرونویا، ژاپن

کشور ژاپن بیشتر از ۳۰۰۰ چشمه آب گرم دارد که خیلی از آن ها در مهمانخانه های کوچک قرار دارند که در زبان محلی به آن ریوکانز گفته می شود. چشمه آب گرم تسرونویا جزء همین ریوکانز ها به حساب می آید که منظره بسیار دیدنی و جذابی دارد. قدمت این آب گرم حدود ۳۵۰ سال است که دارای استخر های سرپوشیده و روباز در کنار مناظر کوهستانی پوشیده از برف می باشد. اگر قصد سفر به کشور ژاپن را دارید حتما به این منطقه نیز سری بزنید.

همانطور که دیدید در جای جای دنیا چشمه های آب گرم زیادی وجود دارد که هر کدام از آن ها دارای مناظر دیدنی و منحصر بفردی می باشند. مردم محلی و گردشگران برای لذت بردن از مناظر زیبا و طبیعی و همچنین بهره مندی از خواص آب گرم به این چشمه های آب گرم می روند و انرژی جسمی و روحی خود را دوباره به دست می آورند.