چگونه فضای حمام را بزرگ جلوه دهیم؟

چگونه فضای حمام را بزرگ جلوه دهیم؟

به دلیل جایگزین شدن خانه های بزرگ و ویلایی به آپارتمان های کوچک و نقلی باید همواره به فکر ایده هایی باشیم تا بتوانیم فضای داخلی خانه را به گونه ای چیدمان کنیم تا فضای منزل بزرگ تر جلوه کند.

حمام و طراحی داخلی آن

حمام جزء یکی از فضا های مهمی است که طراحی داخلی آن بسیار با اهمیت است مخصوصا برای افرادی که دارای خانه هایی با حمام های کوچک هستند بسیار غیر قابل اجتناب و چشم پوشی است.

مهم ترین عواملی که سبب بزرگ جلوه دادن فضا می شود ؟

عوامل زیادی در بزرگ تر جلوه دادن فضا است که یکی از مهم ترین های آن ها نور و رنگ می باشد، خاصیتی که نور و رنگ ها البته رنگ هایی که دارای طیف روشنی هستند دارند باعث می شود فضا بزرگ جلوه کند، نور علاوه بر بزرگ تر جلوه دادن فضا باعث زیبایی و روشن تر شدن فضا می شود.

رنگ های روشن و همچنین رنگ سفید که دارای دو خاصیته اول این که باعث بزرگ تر جلوه دادن فضا می شود و همچنین رنگ سفید با رنگ های دیگر راحت تر ست می شود،

حضور پنجره داخل حمام

 اگر داخل حمام خود دارای پنجره هستید این خود یک مزیت است که می تواند باعث شود نور طبیعی از خارج وارد محیط حمام شود.

پس در نتیجه می توان به صورت خلاصه گفت :

ـ استفاده از پنجره

ـ لامپ و روشنایی

ـ دیوار های روشن ، می تواند فضا را بزرگ تر جلوه دهد.

استفاده از آینه :

استفاده از آینه در حمام یکی دیگر از مواردی است که سبب می شود فضا بزرگتر جلوه کند چرا که زمانی که نور به سمت آینه می تابد آینه آن را بازتاب می دهد و همچنین در داخل آینه فضا تکرار می شود و همین امر سبب بزرگ جلوه دادن فضا است.

استفاده از کمد و قفسه برای وسایل

سعی کنید وسایل هایی مانند شامپو و صابون و … را در معرض دید قرار ندهید و با استفاده از کمد و قفسه ها این وسایل کوچک را سازمان دهی کرده و نظم دهید وقتی شما مواد شوینده و مورد نیاز داخل حمام را داخل قفسه جای گذاری می کنید سبب می شود که از شلوغی بپرهیزید و هر چه فضا ساده تر باشد وکمتر از وسایلی که سبب شلوغی می شود استفاده شود فضا بزرگ تر به نظر می رسد.

کف حمام و سرامیک های روشن

علاوه بر دیوار های روشن و سفید کف حمام را نیز با سرامیک های روشن بپوشانید.

می توان گفت که نور و رنگ به صورت مکمل با هم فضا را بزرگ جلوه می دهند در واقع

وقتی دیوار ها و کف دارای رنگ روشنی است وقتی نور به آن ها می تابد نور از سطح آن ها  بازتاب می شود و همین بازتاب نور سبب می شود تا فضا بزرگ تر به نظر برسد.

نکته : ایجاد طرح های عمودی باعث بزرگتر جلوه دادن ارتفاع سقف حمام و در نتیجه بزرگتر جلوه دادن فضای حمام می شود.

و همچنین گفته شده است که اگر سرامیک کف با سرامیک های دیوار هم خوانی داشته باشد و از چند مدل برای آن ها استفاده نشود سبب می شود که فضای داخل حمام بزرگ تر جلوه کند.

نکته : اگر داخل حمام هایتان از پرده استفاده می کند سعی کنید که از پرده هایی که دارای ارتفاع است استفاده کنید.

کاربرد دور دوش یا کابین دوش در حمام های کوچک می توان در این مطلب به رودوشی ها اشاره کرد چرا که افرادی که این مطلب را می خوانند صد در صد دارای حمام های کوچکی هستند استفاده از رودوش برای حمام های کوچک بسیار کاربردی و کار آمد است به این خاطرکه در بسیاری از سرویس های بهداشتی کوچک حمام و توالت در یک جا قرار دارند شما می توانید از دور دوش ها برای جدا کردن فضا دور دوش از فضا توالت استفاده کنید، دور دوش ها شیشه ای هستند و فضای حمام را محدود نمی کنند ولی استفاده از پرده ها برای جدا سازی فضای حمام از فضا توالت سبب می شود که فضا کوچک تر جلوه کند.